ल्याक्सिङटनमा गठन भयो सुदुर पश्चिम समाज - राष्ट्रपत्र
बुधबार, फाल्गुन १६, २०८०

ल्याक्सिङटनमा गठन भयो सुदुर पश्चिम समाज


काठमाण्डौँ, भाद्र २७ । सुदुर पश्चिमको कला संस्कृतिको संरक्षणसँगै प्रवर्धनका लागि अमेरिकाको केन्टकी राज्य स्थित ल्याक्सिङटन शहरमा रहेका सुदुर पश्चिमका नेपालीहरु एकिकृत भएका छन् । उनीहरुले श्रष्टा उद्धबराज उप्रेतीको अध्यक्षमा ‘सुदुर पश्चिम समाज, ल्याक्सिङटन’ गठन गरेका छन् । गौरा पर्वको अबसर पारेर ल्याक्सिङटमा भएका सुदुर पश्चिमका नेपालीहरुले यो समाज गठन गरेका हुन् । श्रष्टा उद्धबराज उप्रेतीको अध्यक्षमा गठित सुदुर पश्चिम समाज ल्याक्सिनटनको उपाध्यक्षमा चुडामणि अबस्थि, महिला उपाध्यक्षमा रेखा जोशी, सचिबमा मानबहादुर शाह (मानव), सह-सचिबमा गोविन्द अबस्थि, कोषाध्यक्षमा विनोद पन्त रहेका छन् । यस्तै सो समाजको कार्यसमिति सदस्यहरुमा प्रकाश पाण्डेय, निराजन चौधरी, अर्चना शाही, प्रकाश थापा, त्रिलोक सिंह ऐर, टेक प्रसाद न्यौपाने र विवेक ढकाल रहेका छन् । समाजले त्यहाँ गौरापर्व मनाउनुका साथै एउटा देउडा गीत रेकर्ड गराएर चलचित्र निर्देशक सुमन दाहालको निर्देशनमा म्युजिक भिडियो समेत छायाँकन गरेको छ । अब यो समाजले सुदुर पश्चिमबाट अमेरिका गएकाहरुलाई एकिकृत गरेर सुदुर पश्चिमको भाषा, संस्कृत, गीत संगीतको प्रवर्धन गर्ने छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *